kışa hazırlıkmalum kış kapıda hanımlar kolları sıvamışsınızdır konserveler turşular reçeller bende yaptım tabi ...kışın domates asla kullanmıyorum oğlum  domates çorbasını çok seviyor yaptığım bu domates konservelerini çorbaya,yemeklere,soslara,menemene herşeye kullanıyorum harika bir tat veriyor yemeklere, elimin altında pratik şeyler olsun isterim hep bu yüzden barbunyalar,közlenmiş kırmızı biberler,haşlanmış taze fasülyeler mutlaka dondurucumda yer alır. Denizde boş dururmu  bana yardım etti hatta bir kavanozumu kırdı yaramaz sıpam...... süper bir incir reçelide yaptım kısmetse onuda yayınlarım.
 turşu annemin memleketten gönderdiği salatalıklardan kayınvalidem tarafından yapıldı.ben size konserve domates tarifi vereyim basit ama çok gerekli.

malzemeler:

istediğiniz kadar domates(sırık domates veya çanakkale domatesi)

yapılışı:

domatesler iyice bol suyla yıkandıktan sonra blendırdan geçirilir daha sonra tencerede köpükleri çıkana kadar kaynatılır köpükler üzerinden alınır, sıcakken kavanozlara doldurulur kapağı sıkıca kapatılıp tersine çevrilir ve bu şekilde bir kaç dakika kanatır.

:)
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !